Domov  |  O festivale  |  Program  |  Prednášky  |  Workshopy  |  Pre deti  |  Vernisáž  |  Nová kniha apiterapie  |  O nás

TRNAVSKÝ VČELÁRSKY FESTIVAL 2022


O FESTIVALE

Náš festival je jedinečnou a sladkou oslavou včiel, včelárskeho remesla a zdravého života. Organizátormi sú občianske združenie Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov v Trnave a mesto Trnava. Tento rok sa koná tretí ročník a festival si už našiel svojich priaznivcov medzi Trnavčanmi a odbornou aj laickou včelárskou verejnosťou po celom Slovensku.

Festival je príležitosťou nájsť si svojho lokálneho dodávateľa medu a včelích produktov, ochutnať medové pivo, najlepšie medoviny či medové sladkosti a zároveň nazrieť do čarovného sveta včiel. Tých, ktorí majú záujem o odbornejšie informácie o chove včiel, ich spolužití s človekom a zmenách v prírodnom prostredí, čaká množstvo zaujímavých prednášok od najlepších odborníkov v zasadačke mestského zastupiteľstva.

Tradičný včelí trh sa bude konať na pešej zóne, kde množstvo producentov ponúkne svoje najlepšie výrobky, pripravené bude aj pódium s množstvom krátkych rozhovorov a vstupov. Na svoje si tu prídu deti, pre ktoré budú pripravené tvorivé aktivity a pre tie viac odvážne a zvedavé napríklad aj pohľad na včelie žihadlo pod mikroskopom.

Veľkou témou a lákadlom tohto ročníka bude apiterapia, teda liečba včelími produktmi. Stará múdrosť hovorí, že v úli existuje riešenie pre takmer každú chorobu. O svojich skúsenostiach a receptoch nám prídu porozprávať skvelí odborníci z tejto oblasti, ktorým určite budete môcť položiť aj množstvo otázok. Pre tých, ktorí sa rozhodnú nejaký liečivý produkt vyskúšať, bude možné si ho zakúpiť v stánkoch na včelom trhu. A pre tých, ktorí by chceli vedieť ešte viac a osvojiť si niektoréé techniky a vedomosti z tejto unikátnej liečivej oblasti, je pripravená veľká slovenská premiéra – krst knihy o apiterapii, za ktorej odborným prekladom a vznikom stoja aj ľudia z Trnavy. Novučičkú, čerstvo vytlačenú knihu bude možné ohmatať, ovoňať a hlavne zakúpiť zatiaľ iba na našom festivale.

FESTIVAL SME VYTVORILI SO ZÁMEROM:

FESTIVALOVÉ BLOKY